Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva muzea v Životicích – dne 26.2.2015

26. 2. 2015

Vycházku dnešního dne měl na starosti Vláďa.Sešlo se nás 17 osob na AN.Tam nás Vláďa seznámil  kudy půjdeme a pověděl,že  má objednanou návštěvu v muzeu.Je to muzeum v Životicích u památníku Životické tragedie.Momentálně tam probíhá výstava  na základě dopisů vojáků 1.světové války – tedy synů svým matkám.Proto ten název Proč mámy pláčou .

My se pak dali na procházku části našeho města abychom ušli aspoň pár kilometrů.Z autobusového nádraží směrem k Merkuru,okolo lesa až do 6ivotic ke škole.Pak už jsme jen minuli Penzion Amerika,budovy bývalého obchodu Jednota i hospůdky U kocura.Hned za tím je pomník tragedie a za ním muzeum.Zde jsme byli již očekávání a po zaplacení vstupného a proslovu průvodkyně jsme si mohli prohlédnout všechny vystavené exponáty.Někdo tam objevil i fotky svých předků.Výstavka zaujala naše turisty.Zde bych raději napsal to ne příliš vhodné slovo seniory.

Po skončení prohlídky jsme před muzeem pořídili společné foto a vydali se na další pochod.Navštívili jsme nedaleké sportovní zařízení TennisHill.Hezky česky tenisové kurty a tamní restauraci.Obsluha nám srazila několik stolů a my usedli jako při nějakém zasedání.No nebylo to žádné „vládní“ jen takové obyčejné a naše.Při pivečku i kávičce jsme probrali co nás čeká  a kam půjdeme příště. Po 16 hodině jsme se rozešli ke svým domovům.My dva jsme to měli tentokráte domů jen 300 metru.Urazili jsme dnes jen 5 km,ale i to málo stálo za to a počasí nebylo ideální – mrholilo. J.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář