Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropské pozlátko!Aneb pohádka u nás.

18. 2. 2014

Povím vám pohádku o evropském  pozlátku.Byla jednou parta hochů co vymyslela jak k bohatství lehce dojít.Nebylo to jako kdysi,že světem Honza šel a zkušenosti bral.Unie nám nabídla grant smělý.Zda někdo naučí naše stařenky a staříčky objevovat digitální svět.Co říkám svět, naučit se mělo lidí naše fotit.Nevím který mudrc pravil,že klub náš do toho přeci musí.Bránil jsem se všemi zuby,neboť zákulisí trošku znám.Však podřídit se musím.

A tak parta skvělá rozrostla se i o osoby cizí co od vedle si odskočili pro lepší příležitost mezi námi.Byla lekce první sezvána a hned taky trošku „seřvaná“ by ti lidé staří ,stoly sobě od vedle natáhali,zuli boty a už započali.Dívka jako z pohádky medem naše tváře hezky mazala a k tomu i pohár vody s citrónem nám podala.Nastínila co jak bude a zda někdo PC donést může.Zdeněk hned se hlásí a že má i další .

Proběhlo to podobně i sezení na podlaze,kdy flešky  jsme jen pohmatem připojili k noubuku aby naší přátele viděli co umíme.Jarda zpocen velice suploval té dívence.Jak vytvořit účet na rajčeti a všechny učil hezky pomalu a polopatě.Namaloval vše jak se má a tak přece jen využili to všichni k práci své.Odměnou byl chlebíček a „omylem“ byl podán jiným též.Ostuda to byla veliká ,neboť euro utíká.Ozvala se Helenka,že nechtěla a tím pádem nedošlo k újmě žádné prosím. Poučení byli jsme,že třeba cesta na fotce vždy musí mířit odněkud někam.Jana to tak cvičila,že i dnes nás nabádá.I Jarka uvedla se velice,když donesla foťák starý a né velice.Nikdo baterky tam nevložil jen prodavač v Elanu.Následně Jirka statečně zavedl tam film a Jarka konečně fotit mohla statečně.

Proběhlo i sezení,kde nám byly promítnuty soutěžní fotky z cizích zemí.No konečně nastal čas abychom i my vybrali fotky své.Snažili se skoro všichni,některým jen trošku pomoženo bylo a jiní vložili svá díla do rukou dívčiny.Kouzlem z klasiky bylo digitální foto  a atelier ten jen čuměl.

Nadešla chvíle tajemná a nám neznáma to víla byla co fotky posoudila.Konečně jsme všichni ve svátečni robě ,pozvali hosty své.Koukali jsme všichni na výtvory nádherné a zvětšené.Zahráli nám divadélko směle jak to jinde dělali avšak chybu měli jedinou.Ukázali všem jak probíhat to mělo i u nás.Pro EU však chtěli dokázat,že provedli to tak.Proto na prezentačním lístku malým písmenkem jako při předváděčkách napsali,že kurz proběhl,bohužel my to podepsali.

Nastala chvíle vážná byly vybrány dvě nejzdařilejší fotky.Obstály v této soutěži Jarka a Alena.Taky nastalo přetahování na stránkách KVT kdo vyhrál – podotýkám,že nikdo.Byly vybrány jen dvě nejlepší  a tyto postoupily do mezinárodní soutěže.No a my všichni si připili kofolou z kaufu a zasedli v Radniční restauraci ke svíčkové.Akce to byla opravdu hezká a my dříve narození to prožili opravdu skvěle. Od této doby jen čekali zda ozve se ještě někdo. A opravdu se ozval po roce na výroční schůzi Jarda kde jsou naše fotky.Mlžilo se mlžilo a já rozhodl se podat trestní oznámení na neznámého pachatele pro zneužití grantu EU a hlavně podvedení těch nejslabších obyvatel –nás starší generaci.

Světe div se hned v tajnosti proběhla jednání na kterém byli jen vybraní lidé.Pak následovala oficiální schůzka na té už byli i další.Chyběl Jirka.My se dověděli,že od září jsou výsledky známe a pro nás TAJNÉ.Rozhodl jsem se,že už nechci dát fotky na výstavku,někteří se přidali a tak snad budou 24.2.2014 předány.

 

Poučení:Z grantu nebyl poskytnut žádný kurz,spoléhalo se jen ,že už trošku fotíme,proti původnímu slibu,že někdo by měl vyjet do zahraničí ,jeli jen pořadatelé.Nerozumím tomu jak můžou být výsledky mezinárodní soutěže tajné.Dále je nám omiláno,že vše pro nás bylo děláno ve volném čase a zdarma.Toto nám bylo zdůrazněno na té poslední schůzi.Počkáme s čím nás překvapí ministerstvo,které grant poskytlo po případě Brusel.Konec této pohádky je v nedohlednu !!! J.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Uznání strykovi Jarynovi

"tajemnice" , 20. 2. 2014 20:59

Stryku Jaryne, přijmi uznání od jedné z "tajemnic" a nejenom uznání, ale i omluvu za ty tajnosti. Zasloužíš si uznání za to co pro turisty a turistiku děláš. Díky za všechny popsané i prožité výlety s turisty.....