Jdi na obsah Jdi na menu
 


Do Komorní Lhotky a přes Godulu do Řeky dne 11.8.2013

13. 8. 2013

Je čtvrtek 8.8.2013,teploměr atakuje stupnici na+38 stupňů. Oznámenou vycházku od hráze Těrlické přehrady k hotelu Fridrich dnes odmítáme jít. Přesto 8 žen („toulavých“) si nedalo říct a dokázaly tuto trasu v tom vedru zdolat. Nejen, že se jim „nezavařil“ mozek, ale ještě vymyslely další akci.

V pátek večer konečně prší i sobota je dopoledne hnusná – mrholí. K večeru se vyjasňuje a e-maily už zase svolávají na nedělní akci. Jen prý taková pohodovka. Busem do Komorní Lhotky a přes Godulu do Řeky a domů. Jede zvláštní bus a my „máme“ dilema na „kterou“ zastávku. Znalým je jasné proč to píšu. Okolo 7.25 hodin konečně je bus u nás. Nastupujeme a chrochtáme blahem. Tentokráte je volno a můžeme i tancovat. Ať počítám, jak počítám je nás opět 12. Tedy 11 toulaček a jeden tulák. Navíc je skupina trošku omlazená Petrou a Martinou. Autobus prakticky nikde nestaví a my po chvilce vystupujeme na náměstí v Komorní Lhotce. Nutno ještě dodat, že jsme odcházeli z domovů tak bylo jen něco kolem +10 st. Pod horami nám to tak nepřipadá, jelikož sluníčko svítí a my máme dobrou náladu. Tuto náladu ještě Květka podtrhuje nabídkou destilátu. Údajně už vrcholovka. Nevím,nevím kde dosáhly toho „vrcholu“ na Godulu máme ještě 3 km.

Účastníci si připravují „fofr-hůlky“ a pomalu se dáváme do pohybu. Přicházíme ke kostelu a v domění, že je nedělní mše a my konečně nahlédneme dovnitř kostela. Jsme zklamání, neboť je uzavřeno a na ceduli je zpráva znějící takto. Mše je v sobotu večer s platnosti na neděli. Nerozumím tomu. Když politici řeknou něco večer tak to už většinou ráno neplatí. Tady to funguje. Měli by chodit asi více do kostelů. Pokračujeme dál, hezky do kopečku. Začíná se každý zahřívat a pomalu se odkládá oděv. Samozřejmé jsou i přestávky k odpočinku i svačince. Před 9 hodinou jsme na vrcholu Goduly u hotelu Ondráš. Je ještě zavřeno a tak usedáme na venkovní posezení. Ženy vybalují buchty a nabízejí, čeká se jen, až v 9 hodin nám načepují pivko, nebo uvaří kávu. Jsou tam velké venkovní šachy a tak Anička s Martinou si zahrály dámu. Ostatní kibicují, radí a podobně. Bohužel na šachovnici jsou neuklizené psi exkrementy a obě hráčky si označkovaly boty. Stejně jim to nepomohlo moc ke štěstí. Zvítězila Martina. Květka nám předvedla módní kreace v pláštěnce a pobavila nejen nás, ale i další příchozí. Jsme na vrcholu a tedy vrcholovku nabízí Marcelka, která slaví narozeniny. Všichni jsme ji popřáli všechno nejlepší. Nastal čas, kdy musíme jít dál. Směr Ropičník a dál směrem na Ropičku. V půli cesty však odbočujeme doleva na Řeku. Konečně nejdeme do „hora“, ale dolů. Cesta je kamenitá a musíme dávat pozor. Na jednom zastavení nás málem smetli cyklisté jedoucí jako blázni. Nebyli to žádní hejci, ale muži středního věku a opravdu brzdili i očima. Objevují se první chatky a domky a to je jasné, že už budeme v Řece. Zapomněl jsem upozornit, že jsme měli hezké výhledy do okolní krajiny a vše je zachyceno a zdokumentováno.

Trasa končí před hospůdkou U Martina. Je zde plno a tak pokračujeme dál. Zastavujeme až U Hybše. Zlákala nás nabídka dršťkové polévky za neuvěřitelných 29 Kč a k tomu ochutnáme nové pivo Rados, které vaří minipivovar ve Stříteži. Polévka byla i fazolová a tak si mohl každý vybrat dle chuti. Máme spoustu času a tak sedíme a řečníme. Zbývá nám ještě 1,5 km k busu, ale my se chceme podívat do hotelu Javor pro razítka a obhlédnout nerezové koupaliště v areálu hotelu. Cestou okukujeme upravené zahrádky i domky. Novou dřevěnou hospodu a nám se taky podařilo najít bydliště bratrance. Docházíme k hotelu Řeka a zde je naše poslední zastávka. Čekáme už jen na bus, který nás zaveze na nádraží do Stříteže, odsud už vlakem přes Č. Těšín a domů. Ušli jsme okolo 10 km, viděli  a užili jsme si přírodu. Taky jsme si trošku zhuntovali těla, ale taky něco udělali pro zdraví. Přitom všem nám bylo dobře.

 Tak zase někdy příště nashledanou.

účastnili se : ved.Eva,Andělka,Anička,Jana,Jarda,Jarka,Květa,Marcela,Marta,Martina,Maruška,Petra

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář